Menu
Rammstein
Tvorba
Projekty
Ke stažení
Odkazy
Kontakt

Herzeleid.cz Facebook

Reklama
Informace
Aktuální čas

24. ledna 2021


Reklama
Bannery

Návštěvnost

Vtip

Říká jeden ruský dělník druhému: "Tak si představ, že už pět let dělám ve fabrice na šicí stroje, tak si říkám, že bych si mohl nějaký doma postavit. Tak nosím jednu součástku za druhou, ale ať to skládám jak chci, vždycky z toho vyjde kulomet..."

Richard Kruspe

Richard Kruspe

Richard Kruspe

Richard Zven Kruspe Bernstein

Richard je nejmladší ze čtyř dětí. Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Jeho rodiče se rozvedli, když byl Richard ještě malý. Matka se znovu provdala a rodina se přestěhovala do vesnice Weisen, kde Richard strávil své dětství. Se svým nevlastním otcem si příliš nerozuměl. Údajně byl plaché dítě a aby si trochu zvýšil sebevědomí, začal sportovat. Docela úspěšný byl v boxu.

Vyučil se kuchařem a pracoval také jako prodavač v obchodě s nápoji. V šestnácti letech navštívil s kamarády Československo a koupil si zde kytaru. V Německu byly hudební nástroje mnohem dražší než u nás a Richard plánoval, že na jejím prodeji vydělá nějaké peníze. Jednou u táborového ohně na ni začal kvůli jedné dívce hrát a z plánovaného prodeje nakonec sešlo. V příštích dvou letech pilně cvičil. V rodném Schwerinu začal hrát v punkové kapele "Das Elegante Chaos".

Když mu bylo devatenáct let, přestěhoval se ze Schwerinu do Berlína. Dva roky bydlel v apartmánu, kde měl kytaru a bubny. Podle Richarda to byl smutný čas. Před pádem Berlínské zdi se chtěl podívat na druhou stranu. V roce 1989 se náhodou dostal doprostřed demonstrace proti politickému režimu v NDR. Někdo ho udeřil do hlavy, byl zatčen a strávil šest dní ve vězení. Poté se rozhodl opustit východní Německo a utekl přes Československo do západního Německa. Do východního Berlína se vrátil v roce 1990, kde hrál nejdříve ve skupině "Das Auge Gottes" a kolem roku 1991 začíná hrát v kapele "Orgasm Death Gimmicks".

Richard Kruspe

Na počátku devadesátých let chodil s bývalou manželkou Tilla Lindemanna. V roce 1991 se mu narodila první dcera Khira Li Lindemann, která má příjmení po matce. V roce 1999 se oženil s modelkou a herečkou Caron Bernstein. Po svatbě přijal její příjmení "Bernstein". Někdy v roce 2004 se však rozvádí, ale příjimení si ponechává. Kromě dcery Khiry má ještě syna Merlina Bessona a druhou dceru Maxime Bossieux.

Richard Kruspe

Rád poslouchá Kiss, Black Sabbath, AC/DC, Ret Hot Chili Peppers, Suicidal Tendencis nebo Panteru. V současné době žije v New Yorku a také se věnuje sólovému projektu "Emigrate". Na svém sólovém počinu Richard nejen hraje na kytaru, ale taky zpívá, ovšem anglicky. Při koncertech nosí kontaktní čočky. Z jeho hlavy pochází text k písni Engel.

"Naše texty nejsou skandální,
jsou to jen milostné písně
od extrémních andělů"Copyright © Herzeleid & Talmer 2007-2021, Herzeleid.cz