Menu
Rammstein
Tvorba
Projekty
Ke stažení
Odkazy
Kontakt

Herzeleid.cz Facebook

Reklama
Informace
Aktuální čas

19. června 2024


Reklama
Bannery

Návštěvnost

Vtip

Přijde Ivetka za maminkou a říká: "Maminko, proč jsem tak jiná než ostatní dětičky?" "To nevim Ivetko, dojdi se zeptat tatínka!" Ivetka sklopí hlavu. Přijde za tatínkem a ptá se: "Tatínku, proč jsem jiná než ostatní dětičky?" "To nevim, dojdi se zeptat maminky!" A Ivetka sklopí druhou hlavu....

Richard Kruspe

Richard Kruspe

Richard Kruspe

Richard Zven Kruspe Bernstein

Richard je nejmladší ze čtyř dětí. Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Jeho rodiče se rozvedli, když byl Richard ještě malý. Matka se znovu provdala a rodina se přestěhovala do vesnice Weisen, kde Richard strávil své dětství. Se svým nevlastním otcem si příliš nerozuměl. Údajně byl plaché dítě a aby si trochu zvýšil sebevědomí, začal sportovat. Docela úspěšný byl v boxu.

Vyučil se kuchařem a pracoval také jako prodavač v obchodě s nápoji. V šestnácti letech navštívil s kamarády Československo a koupil si zde kytaru. V Německu byly hudební nástroje mnohem dražší než u nás a Richard plánoval, že na jejím prodeji vydělá nějaké peníze. Jednou u táborového ohně na ni začal kvůli jedné dívce hrát a z plánovaného prodeje nakonec sešlo. V příštích dvou letech pilně cvičil. V rodném Schwerinu začal hrát v punkové kapele "Das Elegante Chaos".

Když mu bylo devatenáct let, přestěhoval se ze Schwerinu do Berlína. Dva roky bydlel v apartmánu, kde měl kytaru a bubny. Podle Richarda to byl smutný čas. Před pádem Berlínské zdi se chtěl podívat na druhou stranu. V roce 1989 se náhodou dostal doprostřed demonstrace proti politickému režimu v NDR. Někdo ho udeřil do hlavy, byl zatčen a strávil šest dní ve vězení. Poté se rozhodl opustit východní Německo a utekl přes Československo do západního Německa. Do východního Berlína se vrátil v roce 1990, kde hrál nejdříve ve skupině "Das Auge Gottes" a kolem roku 1991 začíná hrát v kapele "Orgasm Death Gimmicks".

Richard Kruspe

Na počátku devadesátých let chodil s bývalou manželkou Tilla Lindemanna. V roce 1991 se mu narodila první dcera Khira Li Lindemann, která má příjmení po matce. V roce 1999 se oženil s modelkou a herečkou Caron Bernstein. Po svatbě přijal její příjmení "Bernstein". Někdy v roce 2004 se však rozvádí, ale příjimení si ponechává. Kromě dcery Khiry má ještě syna Merlina Bessona a druhou dceru Maxime Bossieux.

Richard Kruspe

Rád poslouchá Kiss, Black Sabbath, AC/DC, Ret Hot Chili Peppers, Suicidal Tendencis nebo Panteru. V současné době žije v New Yorku a také se věnuje sólovému projektu "Emigrate". Na svém sólovém počinu Richard nejen hraje na kytaru, ale taky zpívá, ovšem anglicky. Při koncertech nosí kontaktní čočky. Z jeho hlavy pochází text k písni Engel.

"Naše texty nejsou skandální,
jsou to jen milostné písně
od extrémních andělů"



Copyright © Herzeleid & Talmer 2007-2024, Herzeleid.cz