Menu
Rammstein
Tvorba
Projekty
Ke stažení
Odkazy
Kontakt

Herzeleid.cz Facebook

Reklama
Informace
Aktuální čas

28. ledna 2021


Reklama
Bannery

Návštěvnost

Vtip

Novinářka zpovídá rabína u Zdi nářků: " Rabíne, jak často se sem chodíte modlit?" "Dvakrát denně." "A za co se modlíte?" "Aby se lidé přestali nenávidět, aby nebyly války, aby si lidé pomáhali a měli se rádi." "To jsou samé krásné věci. Jak dlouho už se takhle modlíte?" "Padesát let." "Padesát let!!! To je neuvěřitelné. A jaký máte pocit, když vidíte svět kolem sebe?" "Mám pocit, jako bych mluvil do zdi."

Historie Rammstein

Německá hudební skupina Rammstein vznikla na počátku roku 1994. Založil ji Richard Kruspe (kytara), Christoph Schneider (bicí) a Oliver Riedel (baskytara). Poté se k nim přidal Till Lindemann (zpěv), Christian Flake Lorenz (klávesy) a Paul Landers (kytara).

Jméno skupiny je odvozeno od německé vesničky Ramstein, ve které se nachází americká základna. V roce 1988 se zde při letecké přehlídce zřítilo jedno z letadel a způsobilo velké neštěstí. O život přišlo více než 80 lidí, kteří přehlídku sledovali. Skupina přijala jméno této vesnice za své, jen s tím rozdílem, že si do názvu přidali jedno "m". Leteckou katastrofou je také inspirována píseň "Rammstein".

Rammstein

Typickým znakem Rammstein jsou pyrotechnické efekty (které mimochodem také připravuje Till) a výstřední kostýmy.

Již od počátku jejich tvorby se na ně sypala kritika, jestli se nejedná o fašisticky orientovanou skupinu. Kritizován byl například obal alba "Herzeleid", klip na píseň "Stripped" a mnoho dalších prvků. Vytýkána jim byla také skladba "Bück Dich" s perverzní prezentací na pódiu (Píseň byla dokonce vystřižena ze záznamu koncertu "Live aus Berlin" a přístupná jen ve speciální edici od 18ti let).

První demo-skladbou byla píseň "Schwarzes Glas". V říjnu 1995 byl vydán jejich první singl "Du riechst so gut" a zhruba měsíc poté albový debut "Herzeleid". Album nahrávali ve Stockholmu, ve studiích firmy Polar-Studio, za dohledu producenta Jacobea Hellnerea. Po vydání alba Rammstein vyrazili na první turné a představili se i mimo Německo jako předkapela skupiny Clawfinger v pražském Edenu. Ještě v prosinci téhož roku si zopakovali šňůru po Německu, na které už byli hlavními hvězdami večera.

Rammstein

Po zařazení skladeb "Heirate mich" a "Rammstein" na soundtrack k filmu Lost Highway začíná skupina získávat celosvětový úspěch. 27.září 1996 skupina odehrála svůj stý koncert v Berlíně, zvaný "100 Jahre Rammstein. V červenci 1997 vyšlo již druhé album s názvem "Sehnsucht". Rammstein podnikají turné po Americe a po západní Evropě, které přináší úspěch. V červnu 1998 vychází singlová kolekce "Original Single Kollektion", která obsahuje singly "Du riechst so gut", "Seemann", "Engel", "Engel (Fan Edition)" "Du hast" a "Das Modell" a také plakát.

V srpnu roku 1998 nahrála skupina koncert s názvem "Live aus Berlin" v aréně Parkbuhne Wuhlheide u Berlína, který sledovalo 17-tisíc diváků. Koncert byl vydán na CD a o rok později také jako živé DVD. Do paměti mnoha lidí se vryla skladba "Du Hast", která byla mimo jiné zařazena na soundtrack k filmu The Matrix.

Rammstein

V březnu 2001 vyšlo třetí řadové album "Mutter", které bylo připravováno v jižní Francii a dokončováno v belgickém studiu. K albu vyšel kromě dalších singlů také DVD singl "Links 2 3 4". Po vydání alba Rammstein absolvovali "Mutter tour", při které se zastavili také v České republice.

V roce 2002 se stala skladba "Halleluja" součástí soundtracku k filmu Resident Evil a ve filmu xXx zazněla píseň "Feuer Frei", kde si dokonce zahráli.

Rammstein

24.listopadu 2003 bylo vydáno DVD "Lichtspielhaus", které obsahuje všechny dosud natočené klipy, ukázky z koncertů, interview a reklamy.

Začínají se objevovat spekulace o rozpadu kapely, které však Rammstein vyvrací v polovině roku 2004 albem "Reise, Reise" a úvodním singlem "Mein Teil". Klip k písni "Mein Teil", který je inspirován německým kanibalem Meiwesem, je dostal až do soudních potíží. 1.11.2004 Rammstein započali tour k nové desce a 3.12.2004 se ukázali v pražské T-Mobile Aréně. V České republice se zastavili ještě 22.2.2005 ostravské Čez Aréně.

Rammstein

Zhruba rok po vydání "Reise, Reise" vychází 28.10.2005 nové album, které se může chlubit jménem "Rosenrot". K této desce je vydáno opět několik singlů a klipů. Za zmínku stojí určitě další z řady cenzurovaných klipů - "Rosenrot". Po vydání "Rosenrotu" si kapela dává pauzu. Členové se během ní věnovali svým rodinám a dopřávali si klid. Fanoušky může v roce 2006 prozatím uspokojit vydání DVD "Völkerball", které je prodáváno hned v několika edicích. Obsahuje live koncerty z "Reise, Reise tour", hudební záznam, dokumenty a limitovaná edice také tourbook s fotkami ze zákulisí i z koncertu. Během období pauzy od kocnertů vzniká také sólový projekt Richarda "Emigrate".

Koncem roku 2008 začalo nahrávání nového alba. Předprodukce probíhala na hradě Beerenstedt v německém městě Halle, které se nachází v Sasku-Anhaltsku, zatímco velká část nahrávání se konala ke konci roku 2008 v severní Kalifornii v Sonoma Mountain Studios. Mixáž alba provedl Jacob Hellner ve švédském Stockholmu. Nová deska nese název "Liebe ist für alle da" a vydána byla 16.října 2009. Již po prvních pár týdnech prodeje bylo jasné, že se album velmi dobře uchytilo a sklízí úspěch v mnoha zemích světa. Necelý měsíc po vydání alba je v Německu zakázána původní verze a nahrazena cenzurovanou. Prvním singlem alba je "Pussy", který se na pultech obchodů objevil 18.září 2009. Dva dny před vydáním singlu byl také vypuštěn kontroverzní klip k písni "Pussy".

Rammstein

V listopadu 2009 Rammstein odstartovali evropskou tour. Zastavili se při ní i v České republice, konrétně 25.11.2009 v Praze. I přes zákaz písně "Ich tu dir weh" v Německu byl uveřejněn 21.prosince klip a 5.února také singl stejného názvu. V roce 2010 tour pokračuje a Rammstein opět navštívili Českou republiku, tentokrát 13.3.2010 ostravskou ČEZ Arénu. Přes léto Rammstein zahráli také na řadě festivalů. Koncem května pak vychází další singl a několik dní poté i klip "Haifisch".

Skupina dále koncem roku 2010 pokračovala v koncertním turné po Latinské Americe a počátkem roku 2011 odehrála několik koncertů v Austrálii a na Novém Zélandu, odkud se poté přesunula do Jihoafrické Republiky a následně do severní Ameriky.

V prosinci 2011 vyšlo "Best of" album s názvem Made in Germany 1995 - 2011, k němuž již začátkem listopadu začalo další evropské turné. V rámci toho turné se Rammstein zastavili 12.11.2011 v Praze. Zcela novým songem na albu je píseň "Mein Land". Ta vyšla 11. listopadu na singlu se stejnojmenným názvem společně s dosud nevydanou písní "Vergiss uns nicht". Taktéž 11. listopadu byl vypuštěn klip k písni "Mein Land".

Koncem roku 2012 vychází singl Mein Herz brennt a kompletní video kolekce včetně nového klipu "Mein Herz brennt" s názvem Videos 1995 - 2012.

14. dubna 2013 Rammstein vyrazili pokračovat v koncertech po Evropě. Odehráno bylo celkem 29 koncertů včetně několika festivalů.Copyright © Herzeleid & Talmer 2007-2021, Herzeleid.cz